NOVAK DJOKOVIĆ U POLUFINALU

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Aleksandra Zvereva rezultatom 3:1 (6:7, 6:2, 6:4, 7:6) u četvrtfinalu Australijan opena.

Prvi set je počeo ranim brejkom Zvereva i dugo je držao prednost Nemac. Ipak, kada je servirao za osvajanje seta, tada je Novak u svom stilu prikazao najbolju igru i stigao do 5:5. U taj-brejku je Novaka koštao servis i zbog nekoliko velikih grešaka Zverev je došao do 8:6 i do pobede u prvom setu.

Drugi set je apsolutno prošao u znaku srpskog tenisera. Nije dozvolio ni sekundu nade za Aleksandra Zvereva i mirno rešio segment rezultatom 6:2.

U trećem setu je viđena neviđena borba i senzacionalan preokret Novaka Đokovića. Gubio je srpski teniser 1:4, ali uspeo je da se vrati i ostavi Zvereva bez gema u pet uzastopnih prilika i stigne do velikih 6:4.

Taj-brejk je rešio četvrti set. Opet se Novak vraćao “iz mrtvih”, gubio je 3:0, ali stigao na 3:3 i posle se stiglo do 6:6. Više koncentracije je imao srpski teniser i zasluženo slavio.

Novaka u polufinalu Australijan opena čeka ruski predstavnik Aslan Karacev.