Moskva je Lokomotivina – Nikolić grabi ka Ligi šampiona!

0
23

Fudbaleri Lokomotive pobedili su CSKA sa 2:1 u pretposlednjem kolu ruske Premijer lige.

Izabranici Marka Nikolića do velika tri boda uspeli su da dođu golom iz penala u 92. minutu. Nababkin je odigrao rukom i arbitar nije imao sumnju nakon što je pogledao snimak.

Loptu je uzeo Mirančuk i hladnokrvo savladao Igora Akinfeeva.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore
Premijer liga Rusije, 29. kolo:

Lok. Moskva – CSKA Moskva 2:1 (1:0)
Mirančuk 33p, 90+2p – Vlašić 71

stadion: RZD Arena
sudija: E. Turpin

Lokomotiva: Giljerme – Ribus, Paim, Ćorluka, Ignatjev – Krihovjak, Magkeev, Mario, Barinov, Mirančuk – Eder.

CSKA: Akinfeev – Nababkin, Divejev, Magnuson – Šenikov, Obljakov, Maradišvili, Fernandeš – Džagoev, Vlašić – Čalov.

Lokomotiva je pobedom protiv gradskog rivala došla na korak do direktnog plasmana u Ligu šampiona, pošto sada ima pet bodova više od Krasnodara, ali i meč više.

Lokomotiva i CSKA odigrali su dobar meč, bilo je dosta prilika na obe strane, a na kraju je tri boda otišlo drugoplasiranoj ekipi ruskog šampionata.

Ekipa Marka Nikolića do prednosti je došla u 33. minutu. Eder je fauliran u kaznenom prostoru, a posle konsultacije s VAR-om arbitar je pokazao na belu tačku.

Strelac iz penala bio je Mirančuk. Sa rezultatom 1:0 otišlo se na poluvremenu.

CSKA je mnogo bolje ušao u drugo poluvreme, a taman kada se činilo da Lokomotiva lakše diše, usledio je izjednačujući gol.

Hrvatski fudbaler Nikola Vlašić odlično je ispratio napad CSKA i udarcem u bliži ugao pogodio za 1:1. Igrao se 71. minut.

Do kraja smo gledali otvoren fudbal, a u 90. minutu usledila je velika glupost Nababkin. Skrivio je očigledan penal, a Mirančuk ga je iskoristio čime je doneo veliku pobedu Lokomotivi.

Lokomotiva u poslednjem kolu gostuje Uralu, dok CSKA čeka Tambov.

21:25

92′ GOL! Mirančuk ponovo pogodio!

21:23

91′ Penal za Lokomotivu!

Ispravan potez. Nababkin je igrao rukom.
21:22

90′ Sve smo bliži remiju

VAR!

Moguć još jedan penal za Lokomotivu! Igrao je rukom fudbaler CSKA.

21:15

83′ Solidna šansa za Čalova

Ruska napadač šutirao je pored gola.
21:11

78′ Velika šansa za Lokomotivu

Krihovjak je imao odličnu šansu, ali je šutirao pravo u Akinfeeva sa ivice kaznenog prostora.
21:06

74′ Mirančuk šutira pored gola

Fudbaler Lokomotive uputio je udarac koji je završio malo pored stative.
21:06
21:04

71′ Vlašić pogodio, CSKA izjednačio!

Dobra akcija CSKA, Vlašić ju je još bolje pratio i na kraju je levom nogom pogodio za 1:1.
21:02

70′ Dobar šut Vlašića

Hrvatski fudbaler šutirao je pored gola.
20:58

65′ Lokomotiva odbila nalet CSKA

Ekipa Marka Nikolića sada ima više loptu u nogama. Došli su do daha posle uvodnog pritiska CSKA.
20:52

59′ CSKA ima više loptu u nogama

„Armejci“ imaju više loptu u nogama i pokušavaju da stvore šanse. Pritiskaju, ali to su za sada uglavnom jalovi napadi.
20:47

55′ Mirno na početku drugog poluvremena

Za deset minuta igre u drugom poluvremenu nismo videli mnogo fudbala.
20:44
20:40

46′ Počelo je drugo poluvreme

20:32
EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY
20:20

Kraj prvog poluvremena

Lokomotiva našeg Marka Nikolića vodi sa 1:0.
20:18

45′ Još tri minuta u prvom poluvremenu

20:11

38′ CSKA konkretniji

Posle primljenog gola gosti su krenuli da igraju nešto konkretnije i uglavnom se igra na polovini Lokomotive.
20:10
20:05

33′ GOL – Lokomotiva vodi protiv CSKA

Rutinski je Mirančuk izveo jedaneasterac.
20:04

31′ VAR pomogao arbitru, penal za Lokomotivu!

20:02

29′ Neoprazan start nad Ederom

19:55

22′ Dobar udarac Mirančuka

Lopta je prošla malo pored stative Akinfeeva.
19:53

21′ Stativa!

Diveev je pogodio stativu. Sa skoro 30 metara šutirao je fudbaler CSKA.
19:53

20′ Prvi žuti karton na utakmici

Magkeev je dobio žuti karton. Srušio je Vlašića i opravdano je opomenut.
19:48

15′ Neoprezna odbrana CSKA

Eder je uspeo da blokira šut golmana Akinfeeva, a lopta je završila pored stative.